categoryBanner

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

En avantajlı tamamlayıcı sağlık sigortası poliçe fiyatları HangiSigorta’da!

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK’nın özel sağlık kuruluşlarında karşılamadığı ya da limitinin yetersiz kaldığı hizmetleri karşılayan bir sigorta türüdür. Kapsamı SGK tarafından belirlenmektedir.

Nasıl Çalışıyoruz?

  • howdowework
  • Tamamlayıcı sağlık sigortası (TSS), isteğe bağlı ve devlet destekli bir sigorta türüdür. SGK’nın karşılamadığı ya da limitlerini aşan durumlarda hizmet alınmasını sağlar. SGK ile anlaşması olan özel kurumlardan hizmet alırken SGK’nın karşıladığı tutarın üstünde kalan tutar, tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde sigorta şirketi tarafından karşılanır. Yani özel sağlık kuruluşlarındaki tedavi, muayene, tetkik vb. işlemler için SGK’nın karşılamadığı miktarı sigorta şirketiniz ödemiş olur.

  • Tamamlayıcı sağlık sigortasının kapsamı SGK tarafından belirlenmektedir. Özel sağlık kuruluşlarında, SGK tarafından kısmen karşılanan sağlık gideri masraflarının, SGK tarafından karşılanmayan kısmı, özel sağlık sigortası genel şartları ve poliçeye eklenen ek teminatlar dahilinde güvence kapsamına alınır. Özel sağlık kurumlarında alınan SGK katılım payı, poliçe kapsamında değildir.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.