categoryBanner

Özel Sağlık Sigortası

En avantajlı özel sağlık sigortası poliçe teklifleri HangiSigorta’da!

Özel Sağlık Sigortası

Özel sağlık sigortası, özel sağlık kurumlarından ücretsiz ya da düşük ücretle hizmet almanızı sağlayan bir sigorta türüdür. Özel sağlık sigortası poliçe kapsamını ihtiyaçlarınıza göre şekillendirebilirsiniz.

Nasıl Çalışıyoruz?

 • howdowework
 • Özel sağlık sigortası, özel sağlık kurumlarından ücretsiz ya da düşük bir ücretle hizmet alınmasını sağlayan isteğe bağlı bir sigorta türüdür. Özel sağlık sigortanız olduğunda hastalık ya da kaza durumlarında oluşan sağlık giderlerinin, poliçe ile teminat altına alınan kısımları sigorta şirketi tarafından karşılanır. Poliçenin teminat sınırları, seçeceğiniz poliçe tipine göre ve poliçeye dahil ettireceğiniz ek teminatlara göre değişiklik gösterir.

 • Özel sağlık sigortası poliçesi, sigortalanacak kişinin beyanına göre oluştuğundan kapsamı ve limitleri tamamen sigortalıya bağldır. Özel sağlık sigortalarında temel olarak iki ayrı teminat vardır:

  • Ayakta tedavi teminatı
  • Yatarak tedavi teminatı

  Ayakta tedavi teminatı; muayene, teşhis, tedavi, tahlil, MR, tomografi, röntgen, fizik tedavi, görüntüleme ve laboratuvar hizmetleri ile düzenli kontrolleri kapsar.

  Yatarak tedavi teminatı ise ameliyat, ameliyat sonrası oda-yemek hizmetleri, refakatçi giderleri, yoğun bakım, doğum, ilaç, tanı, rutin doktor takibi, ambulans gibi hizmetleri kapsar. Özel sağlık sigortası poliçesinin limitleri sigortalı tarafından belirlenir ve teminatlar, limitler kapsamında karşılanır.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.