categoryBanner

Kredili Hayat Sigortası

Kredi hayat sigortası teklifi almanın en kolay yolu HangiSigorta’da!

Kredili Hayat Sigortası

Kredi hayat sigortası, kredi vadesi boyunca yapılan ve borçlunun vefat etmesi durumunda kalan borcun ödenmesi için teminat sağlayan bir sigorta türüdür.

Nasıl Çalışıyoruz?

  • howdowework
  • Kredi hayat sigortası, özellikle konut kredisi gibi yüksek tutarlı ve uzun vadeli kredilerde, kredi vadesi boyunca hem bankayı hem de borçlunun mirasçılarını güvence altına almak için yapılan bir sigortadır. Borçlunun, kredi borcu bitmeden vefat etmesi durumunda kalan borç, sigorta şirketi tarafından ödenir. Böylece kanuni varislere kredi borcu miras kalmadığı gibi, bankanın alacağında sorun çıkmamış olur. Borçlunun, bankaya olan borcu sigorta şirketi tarafından kapatıldıktan sonra, geri kalan sigorta teminatı varsa sigortalının kanuni varislerine ödenir.

  • Kredi hayat sigortası, sigortalılık süresi içinde yaşam kaybı, kaza ya da hastalık sonucu maluliyet oluşması durumunda teminat limitlerine bağlı şekilde kalan kredi borcunu öder. Kredi borcu kapatıldıktan sonra kalan tutar varsa hak sahiplerine ödeme yapılır. Özellikle konut kredisi gibi uzun vadeli ve yüksek tutarlı krediler için banka tarafından talep edilen hayat sigortası, hem banka hem de krediyi çeken kişi için güvence sağlayan bir sigorta türüdür. 

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.